Co na srdci ...

Třikrát hurá!…

23. 3. 2019

Už jsem tomu nevěřila snad ani já, ale… Jsem zpátky. A to po téměř třech měsících neaktivity tady na blogu. Možná se ptáte proč a přesně na to vám dnes odpovím! A vlastně se toho dozvíte ještě mnohem víc…

Můj život byl posledních několik měsíců naprosto šílenej-plný zvratů, zkoušek, problémů, poznávání sebe, hledání nového bytu a zvykání si na nové prostřědí. Byl hodně o přemýšlení a uvědomování si různých skutečností a vlastně i vlastní hodnoty. Nějak jsem se totiž ve všem začala posledních pár měsíců zase ztrácet, nebyla jsem šťastná, neměla jsem do ničeho chuť a stále se ptala proč vlastně v tomhle všem tady na internetu pokračovat. Byla jsem tak prázdná, že jsem vám neměla o čem psát a navíc jsem ani nechtěla psát. A tak píšu až po dlouhých třech měsících, kdy se toho událo opravdu mnoho a já se dala opět dohromady.

ČÍNA…

Na úvod hned nejdůležitější zpráva pro ty, kdo mě nesledují na sociálních sítích-jsem z Číny zpátky doma. A to už dva měsíce. Čína byla krásná cesta, která mi dala hodně, ale o tom zas jindy. Ačkoliv mám v hlavě stále spoustu vzpomínek a témat na články, po svém návratu jsem už o Číně neměla chuť mluvit, psát, ani na ni tolik vzpomínat. Jednak mi bylo hrozně smutno, a jednak jsem byla tím neustálým vyprávěním přesycená a vlastně i otrávená. Musela jsem si dát pauzu a soustředit se především na život, který mě čekal… Musela jsem se znovu přeprogramovat na evropský standart a nebudu lhát, chvíli mi to prostě trvalo! Svůj příběh chci ale ještě důstojně uzavřít, a tak plánuji vydat dalších pár článků o Číně. Nemůžu a vlastně ani nechci slíbit, kdy vyjdou, potřebuji na to totiž čas a vlastně správné rozpoložení, z Číny se mi o Číně prostě psalo lépe 😀 Takže v budoucnu přibyde v rubrice Čína určitě ještě několik článků.

Po návratu mě čekalo hned několik akcí a zařizování. Jela jsem na hory-jednou do Čech a pak ještě do Rakouska, moje mladší ségra měla maturitní ples, začala jsem znovu chodit do školy, s přítelem jsme se přestěhovali do Prahy, hledala jsem si brigádu,… Rozhodně jsem se nenudila. Do toho jsem se stále snažila zapracovat na svém IG, kdy jsem byla alespoň tam nějak aktivní, ale abych byla upřímná, také mě přepadla nějaká ta menší tvůrčí krize.

Celé období téhle mojí aklimatizace je ale za mnou a já se můžu konečně znovu naplno věnovat i dalším věcem, které mě moc baví, a to třeba právě blogu. Ačkoliv jsem tu s vámi prostřednictvím blogu nesdílela nic z mého života za poslední tři měsíce, rozhodně sem nějaký článek, který se k tomuto období vztahuje, sepíši. Třeba takové sestěhování se s přítelem by vydalo na kratší román a možná by i někoho zajímaly naše typy a vychytávky, jak celé to párové stěhování a následné soužití přežít s co možná nejmenší újmou 😀

ZAS TA MOJE POSTAVA…

Poslední měsíc do mého života proniklo další důležité téma. Cesta ke zdravějšímu já. Když jsem byla v Číně, poslední dva měsíce to šlo s mojí životasprávou naprosto z kopce. Kvůli zimě jsme byli všichni většinu času zalezlí na pokojích nebo po kavárnách a furt jen nezdravě jedli. Je vám proto asi jasné, že domů přijel pěkný “méďa kulička”… Na přelomu roku jsem byla se svou postavou tak nespokojená jako už dlouho ne. A tak než abych se víc trápila jsem si našla někoho, kdo mi pomůže se zdravou stravou. Takže od půlky února dodržuji stravu podle nutričního plánu a konečně jsem se zase odhodlala i ke cvičení! A teď po měsíci snažení jsou konečně znát výsledky a já se začínám cítit spokojeně a plná energie. Téměř každý den cvičím, jím zdravě a je mi skvěle. Stále přemýšlím, jestli se s vámi podělit o víc… Na jednu stranu bych vás třeba mohla motivovat, na druhou stranu ale nevím, jestli tohle není až moc osobní a také se prostě bojím neúspěchu. Co si budem… Váha pro mě byla, je a asi i navždy bude ošemetné a citlivé téma. Ještě uvidím… Teď mám před sebou ještě minimálně dva měsíce a kdo ví, co bude pak… Jedno vím ale jistě, chci se tohoto stylu držet co nejlépe to půjde!

PLÁNY A CÍLE…

A co plánuji v následujících měsících? Bude to pestré a já se na to moc těším. Moji kreativitu a chuť do tvoření probudilo asi i jaro, kdy včera i dnes bylo totiž tak krásně, že bych se nejradši zas jen procházela, cestovala, fotila a psala. Pomalu ale jistě také začínám v hlavě spřádat jarní a letní cestovatelské plány. Nápadů a snů by bylo tolik, jen mít čas a prostředky na to je realizovat… I tak ale nějak cítím v kostech, že rok 2019 pro mě opět bude ve znamení cestování, i když tentokrát asi jen po Evropě. Ale i na to se moc těším… Od doby co jsem byla v Číně totiž dost přemýšlím nad tím, jak paradoxní je, že jsem byla už na druhé půlce světa, ale přitom jsem neviděla tolik míst v Česku a nenavštívila hodně blízkých evropských států. Někdy mi přijde, že je škoda, že doba a především Instagram nás tak nějak podvědomě vede k tomu, že aby dovolená nebo cestování stálo za to, musí to být cesta minimálně přes půlku světa, jinak se to skoro ani nepočítá, přitom je kolem nás tolik krásných míst! Proto bych tento rok chtěla zasvětit hlavně poznávání našich sousedních zemí, Česku a celkově Evropě.

Rádi bychom s Mírou vyjeli na náš první kratší roadtrip, již za měsíc si také zkusíme cestování na lehko a v létě nás čeká hned několik super hudebních akcí. Rozhodně vás vezmu všude s sebou a věřím, že i vy si z mých článků odnesete přínosné informace nebo inspiraci. Budu také ale hrozně ráda, když budete inspirovat vy mě… Proto se teď ptám vás: Jaké místo vám naprosto vyrazilo dech, a které byste doporučili navštívit snad každému?

To bylo pro dnešní kratší článek všechno a já se na vás budu těšit již brzy.

Vaše Daniela

2 Komentářů

  • Odpovedet Marker 16. 7. 2019 at 12:26

    Lisabon

  • Odpovedet Veronika 24. 3. 2019 at 16:45

    Sněžka

  • Napsat komentář