Dear diary ..

Španělsko a jeho zvláštní kouzlo…

2. 8. 2018

Ahoj. Ahoj. Ahoj. Vítejte zpět u nového článku. Jak již možná víte, na konci července jsem byla na dovolené ve Španělsku… Dovolená dopadla skvěle, všichni jsme si ji užili a já načerpala spoustu zkušeností, cestovatelských typů a informací, které by se vám mohly hodit. Tento článek jsem ale i přesto umístila do rubriky Dear Diary místo do rubriky Na cestách, proč? Dnešní článek chci pojmout spíše jako deníček-vylíčit co jsme zažili a v kostce popsat naše běžné dny.


Dnes se opět nevyhnu nějaké té upřímnosti a přiznám se vám, že tenhle článek plánuji napsat už týden. Jenže! Ty vedra?! To je něco šíleného… Nechci abych šířila nějakou negativitu, protože kolem nás jí je až moc… Ale na tohle si trochu postěžovat prostě musím….Ve vedrech nejsem vážně schopná ničeho. I dneska jsem se k psaní musela chvíli vyloženě přemlouvat, protože doma máme výheň a mě prostě nebaví nic jiného než se válet, jíst zmrzlinu a pít studené pití. Řekněte mi, že to má aspoň jeden z vás podobně, ať se nemusím cítit tak provinile. Ale jsem na sebe i trochu pyšná…Píšu. Sice v půlnoci, kdy mi i tak jede větrák na plné obrátky až mám z toho rýmu, ale píšu…


Španělsko… Moje srdcová země… Jak už ale můžete vědět, tak letos nebyla tato destinace na 1. místě žebříčku “must-visit”, vlastně ani na druhém a třetím, ale o tom se můžete dočíst v článku tady. Nakonec jsem ale nelitovala ani chvíli, že jsme nakonec do Španělska jeli. Užili jsme si to všichni (já, přítel, rodiče a sestra s přítelem) na plné pecky.

Do Španělska jsme se vydali přes CK, a tudíž jsme nemuseli řešit věci okolo odletu, transferu atd. Na letiště v Praze, odkud jsme letěli do Barcelony, jsme se dostali pražskou integrovanou dopravou a chvíli po deváté ranní jsme vzlétli bez větších zdržení nebo problémů směr Katalánsko.

Let proběhl také bez komplikací, ale ruku na srdce… Létání prostě nesnáším a vždy odpočítávám minuty do přistání, takže i když let trval pouhé dvě hodiny a půl, pro mě to byla věčnost… Po přistání na nás na letišti čekala delegátka a my se už po cestě nemohli dočkat hotelu, moře, jídla a odpočinku-prostě Češi na hotelu s all inclusivem 😀

Hotel nacházel ve městě Calafell na pobřeží Costa Dorady, která se rozprostírá asi hodinu cesty od hlavního města Katalánska, Barcelony. Hotel 4R Miramar byl menší, ale velmi útulný. Pokoje byly čisté a nově zrekonstruované a jako bonus byl skvělý výhled na moře. Během celého dne jsme si mohli užívat služeb all inclusive, kde jsme měli zahrnuty různé nápoje, drinky, snacky, ale samozřejmě i snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Jídlo bylo vynikající, jen jsem s ním měla jeden jediný problém-moc ryb a hlavně mořských plodů, které já nejím. Rozhodně ale bylo vždy z čeho vybírat a nebojte se, že bych zhubla… 😀

Jak vypadaly naše běžné dny?

Každý den vypadal většinou trochu jinak. Co měly ale téměř všechny dny společné, bylo válení se u moře. Moře bylo skvělé – teplé, čisté s pozvolným vstupem do moře, což jsme opravdu uvítali-loni jsme totiž byli na trochu jiném místě a tam byl brzy sešup do vody. Calafell je klidnější město a není, narozdíl od známé Costa Bravy, tak profláklý, proto bylo na pláži vždy spousta místa a na davy jsme opravdu nenarazili, což nejen mně vyhovovalo.

Nejvíce jsme se vyblbli na nafukovačkách. Z Čech jsme vezli obřího nafukovacího melouna, ale Míra jen s jednou nafukovačkou nevydržel a tak na jedné procházce koupil ještě nafukovací donut, který vypadal více než autenticky – jen se zakousnout… Moje přání ještě před odjezdem bylo si vyzkoušet paddle board. Bohužel se tak hlavně kvůli velkým vlnám, které několik dní byly, nestalo. Budem si prostě muset udělat ještě nějaký výlet O:)

Samotné město Calafell také nabízelo dost možností co vidět a tak jsme s Mírou ne jednou vyrazili objevovat jeho krásy. Jeden den jsme šli promenádou podél moře až k přístavišti, kdy jsme po cestě narazili na skvělé podniky, nebo objevili hezká zákoutí. Udělali jsme si také procházku na hrad Castell De La Santa Creu. 

Navštívit tento hrad rozhodně stojí za to. Od našeho hotelu to byl ale celkem výšlap… Nebo aspoň ve vedru jako jsme měli, to bylo náročné. Celou situaci ještě komplikovalo to, že jsem si vzala úplně nové boty! 😀 Já se chtěla trochu ,,ukázat”, nafotit hezké fotky a místo toho mám ještě do teď spoustu velkých puchýřů. A ta cesta zpátky?! Trápení. Nakonec mi Míra musel půjčit jeho tenisky (jen o 6 čísel větších-vůbec jsem to neměla jako sněžnice) a on šel chudák bos. Ale je to prostě gentleman…

Pro zasmání, i když to na fotce nevynikne...

Pro zasmání, i když to na fotce nevynikne…

Několikrát jsme si samozřejmě udělali procházku za dobrým jídlem nebo pitím. Už od prvního dne jsem měla vyhlídnutou waflárnu, kterou jsme nesměli vynechat a tak jsme si tam jeden den došli na výbornou wafli se spoustou nutelly a lentilek. Mňam. Jednou večer jsme taky narazili na skvělý bar s koktejly a vodnicí. Název jsem si nezapamatovala, ale bylo to tam prostě kouzelné se spoustou stylových doplňků-viz auto na fotce.

Když jsme večer zrovna neseděli na koktejlu, tak jsme se kochali pohledem na mořskou hladinu zalitou měsíčním svitem, pozorovali jsme zatmění měsíce anebo jsme využívali služeb all inclusive v baru u bazénu.

Jeden den jsme udělali hromadný výlet do Barcelony. Z Calafellu se dá do Barcelony dostat opravdu jednoduše. Stačí nasednout na vlak a ten vás cca za 10 Eur doveze za hodinku tam i zpátky. Jelikož jsme jeli s rodiči, kteří nikdy Barcelonu neviděli, museli jsme s nimi navštívit všechny hlavní památky a turistické atrakce. Nevynechali jsme teda Sagradu Familiu, La Ramblu, přístav, ani trhy La Boqueria. 

Já ještě chtěla navštívit Park Güell a jsem ráda, že se nám to povedlo, je totiž nádherný. Tentokrát jsem konečně viděla i placenou část parku a stálo to za to. Stavby jsou opravdu impozantní a celý park na mě působí naprosto magicky. Stejně jako celé Španělsko… Jediné co nám všem trochu kazilo z Barcelony dojem bylo neúnosné vedro… Proto jsme nakonec ani nebyli na všech místech, které jsme si vyznačili, ale co se dá dělat… Příště. A už se na to těším!!!

Abych ale nebyla jen pozitivní, tak přeci jen se na dovolené něco nepovedlo… Jeden den mě totiž chytly velmi nepříjemné, intenzivní střevní problémy…Proto jsem celý den proležela v posteli a modlila se, aby mi bylo co nejdříve dobře-problémy jsem totiž měla den před návštěvou Barcelony-nakonec ale vše dobře dopadlo!!! Další věc, která mě trochu mrzí, je to, že jsme nestihli navštívit blízkou Tarragonu, kterou jsem ještě před odletem plánovala navštívit. Vše prostě nějak zkomplikovala moje nevolnost a pak i šílená vedra, kdy jsme byli rádi, že se můžeme koupat.

Tato dovolená mě opět utvrdila v tom, že Španělsko už bude asi navždy patřit k mým nejoblíbenějším destinacím. Všichni lidé jsou moc příjemní, země je to krásná a naprosto různorodá, navíc na mě snad odkudkoliv působí pozitivní energie. O kráse Barcelony se už ani nebudu rozepisovat… Rozhodně vím, že chci co nejdříve navštívit i další části Španělska a propadnout této zemi zase o trochu více. Snad brzy…

Znovu mám pro vás připravený krátký sestřih z celého zájezdu. Rozhodně vydržte do konce, najdete v něm totiž několik povedených záběrů z drona od @story of my drone.

Co vy a Španělsko? Navštívili jste ho někdy? Dejte mi vědět :*

Mějte se krásně, užívejte léta a brzy u dalšího článku,

Vaše Ela

Žádné komentáře

Napsat komentář