Na cestách ...

Co vidět na řeckém ostrově Korfu?…

31. 8. 2019

První polovina srpna se u mě nesla v odpočinkovém duchu, kdy jsme spolu s rodinou vyrazili na dovču na řecký ostrov Korfu. Korfu není prvním z řeckých ostrovů, který jsem kdy navštívila, a tak mám alespoň s čím porovnávat. V minulosti jsme navštívili Rhodos, Kos, Zakynthos a Krétu. Dlouho dobu u mě na první příčce byla právě Kréta, která mě naprosto okouzlila. No ale teď po návštěvě Korfu vlastně ani nevím, kde se mi líbilo více. Korfu a zejména jeho příroda mě totiž opravdu mile překvapila a myslím, že se tam ještě jednou ráda vrátím.

Jak jsem již psala, náš pobyt na Korfu byl především ve znamení rodinného relaxu. I když byste si mohli myslet, že pod pojmem rodinná dovolená se neskrývá žádnej velkej odvaz, opak je pravdou. S mojí ségrou a rodiči cestujeme pravidelně a vlastně si to vždy dost užijeme. Ale jasně… Sem tam si lezeme na nervy a máme odlišné názory, ale i tak spolu jezdíme pořád rádi. Poslední dobou se, když cestuji, snažím hlavně objevovat a procestovat co nejvíce míst. Tahle dovolená o tom ale nebyla. Většinu času jsme byli na pláži, četli si, jedli a jen tak lenošili. I přes ten všechen odpočinek jsme ale pár míst navštívili a všechny tyto “spoty” byly do jednoho opravdu nádherný, a proto vám chci těch svých pár typů sepsat, abyste se kdyžtak mohli inspirovat, pokud se jednou na Korfu také vydáte.

Jedině autem…

Pokud si nezaplatíte nějaký předražený zájezd od cestovní kanceláře, tak Korfu nejlépe projedete autem. Auto si můžete půjčit od nějaké místní půjčovny a je to… Co se týče jiného způsobu dopravy, tak autobusy na Korfu samozřejmě jezdí a můžete se jimi dostat do menších městeček nebo letovisek, myslím si ale, že tímto způsobem se nebude zrovna lehké dostat třeba k odlehlejším plážím nebo do přírody. No a pokud si nebudete chtít půjčit auto, tak co třeba skútr nebo čtyřkolku?

Doprava na Korfu… Kapitola sama o sobě. O Korfu je známé, že se jedná nejen o zelený ostrov, ale je také hodně hornatý. Silnice se proto klikatí do dost vysokých poloh a cesty jsou všechno, jen ne široké. Řízení proto může být pěkný adrenalin, ale nenechte se odradit. Jako odměnou za ty nervy vám budou nádherné výhledy do zeleného údolí nebo na Jónské moře. Na rozdíl třeba od ostrova Kos je Korfu velký ostrov – po Krétě se jedná o 2. největší řecký ostrov – takže za den ho rozhodně neprojedete. Co jsme se ale dozvěděli od místních, tak úplný jih ostrova zas tak zajímavý není, a proto jsme ho my vynechali.

Sidari-Canal d’Amour

Naše první zastávka byla kousek od Sidari u Canal d’Amour – neboli kanálu pro zamilované. Zaparkovat se dá hned kousek od něj v nedalekém rezortu. První typ na začátek-jedná se o relativně turistické místo, a je tedy dobré tam jet brzy ráno. Zátoka není nijak velká a pokud se tam nechcete mačkat, tak rozhodně vyjeďte dříve než v 11.

V čem je Canal d’Amour zajímavý? Místo vám nabídne super koupání v zátoce lemované malebnými jílovitými skálami. Z útesů si můžete zaskákat, nafotit nějaké fotky nebo se jen kochat nádhernými výhledy. Jako bonus si můžete proplavat jeskyni nebo si dát jílovou masku na obličej a tělo. Zdarma! No neberte to…

Zátoka se nám opravdu líbila a mysleli jsme si, že to bude vlastně už hřeb celého dne. No jenže jsme neveděli, že další zastávka toto místo ještě několikrát předčí…

Peroulades…

Ano, další pláž… Tahle mi ale vzala naprosto dech a byla to možná nejhezčí pláž, jakou jsem kdy v životě navštívila. Místo mi totiž přišlo takové přírodní, bez přílišných zásahů lidí a různých vymožeností. Pláž je dlouhá, krásná a obklopená ohromnými útesy. Prostě místo jako z katalogů… A navíc na něm nebylo mnoho turistů, což je vždycky super.

 

Parkování je opět naprosto jednoduché, jelikož se autem dostanete skoro až k pláži. Zaparkujte u plážového baru/restaurace/café 7th to Heaven, která má super výhled a i dobré kafe, no a pak už stačí jen sejít k pláži a užívat si tu nádheru. Daniela rozhodně doporučuje! 10/10

Paleokastrica…

Po zastávce na oběd na jedné pláži, která nestojí ani za zmínku, jsme se vydali do Paleokastrici. Cesta tam byla opravdové dobrodrůžo, jelikož nás navigace vedla opravdu super cestičkami, o to víc jsme se ale těšili na pláž. V Paleokastrici najdete záliv se šesti výběžky. Na rozdíl od přechozích míst, kdy jsme na turisty měli štěstí, se nám to tady pěkně vrátilo. Hned při vjezdu do městečka bylo všude plno. Samá auta, lidé, skútry… No a na pláži to bohužel nebylo jiné – vyloženě hlava na hlavě. Pláž krásná, malebná s křišťálovou vodou, ale ty davy nám to zkazily. Pláží tam ale je hned několik, tak jsme možná jen neměli štěstí. I tak se mi záliv moc líbil a je fajn se tam zastavit.

Korfu/Kerkyra…

Náš den jsme zakončili procházkou v hlavním městě ostrova-Korfu. Autem opět můžete pohodlně zaparkovat u přístavu, odkud se za pár minut dostanete do centra městečka. Historické centrum města Korfu je zapsané na seznamu UNESCO. Projít si můžete jeho pevnosti nebo se jen procházet přístavem, uličkami s obchůdky a restauracemi a načerpávat tak jeho skvělou atmosféru.

 

V Korfu je fajn si nakoupit nějaké ty suvenýry a pokud toužíte po něčem typickém z Korfu, kupte třeba Kumkvat-tradiční alkoholický likér, který se vyrábí ze stejnojménného citrusu. A pokud neholdujete alkoholu, Korfu je známé i pro olivy a výrobky z olivovníku.

Ještě jedna zajímavost… Pokud jste fanoušky letadel, tak nad Kerkyrou létají opravdu nízko a z několika míst se dají i hezky pozorovat. Letiště v Kerkyře má navíc nejkratší runway v jižní Evropě. My jsme kolem letiště projížděli a jednou jsme právě kvůli vzletu letadla stáli na semaforu, kdy jsme měli ocas letadla jen přes plot a dělila nás od něj vzdálenost jen několika metrů. Byl to celkem zážitek.

Je libo výlet lodí?…

Pokud chcete svůj pobyt na tomto řeckém ostrově něčím ozvláštnit, vyražte na výlet lodí. Je to super změna a z moře vypadá všechno jinak a tak nějak líp. My si koupili výlet s BBQ na Paradise beach. Cestou jsme se ještě zastavovali u jedné jeskyně. Během výletu si dosyta užijete sluníčka, moře a nouze nebude ani o plavání nebo nějaké ty skoky z lodi.


Na závěr bych jen zmínila, že nic není jen pozitivní. Co se mi totiž na Korfu nelíbilo, tak to byly haldy odpadků na silnicích, ale to je prostě Řecko. Všechno má své pro a proti a snad se za pár let situace s odpadkama na řeckých ostrovech nějak vyřeší, je totiž škoda, že se ta krása ostrovů takhle zbytečně kazí…

Kolem a kolem… Pokud si jako svou dovolenkovou destinaci zvolíte Korfu, rozhodně nebudete litovat. Korfu vám nabídne nejen potřebný relax a odpočinek, ale také mnoho krásných míst. Korfu je totiž opravdu nádherný ostrov, kde se musí líbit snad každému a jsem ráda, že Korfu opět jen potvrdilo, že ostrovy, ty maj v Řecku fakt boží.

Co vy? Byli jste někdy v Řecku a jak se vám líbilo? Který ostrov se vám líbil nejvíce? Dejte mi vědět. A nezapomeňte mě sledovat také na Instagramu, kde najdete nejen spoustu fotek z Korfu.

Tak zase příště,

Vaše Daniela

 

2 Komentářů

 • Odpovedet Aleš Otava 19. 9. 2019 at 11:05

  To Řecko vypadá fakt dobře! 🙂 Kéž by byly penízky a někam takhle vyrazit. Já jsem rád, že jsi mi umožnila alespoň tímto článkem se do této krásné země podívat a je vidět, že sis to opravdu užila – jinak bys to také nezpracovávala, že? 😀 Máš nové (a skvělé) zážitky, tak ať jich máš víc takových (včetně více komentářů tady na blogu!)

  Aleš

  • Odpovedet Beyond Ela 20. 9. 2019 at 9:33

   Moc díky za komentář! Řecko za to opravdu stojí 🙂

  Napsat komentář