Dear diary ..

TO HLAVNÍ Z MĚSÍCE LISTOPADU – I takové dny jsou…

22. 12. 2019

Po hooodně dlouhé době vás vítám u nového článku. Dnešní článek je sice můj klasický měsíčník, ale bude se přeci jen v něčem lišit… Nebude totiž tolik optimistický jako jeho předchůdci. Vlastně i proto mi jeho sepsání trvalo tak dlouho, a dokonce jsem i chvíli přemýšlela, jestli ho vůbec vydávat. Jenže… Prostě nejde sdílet jen to hezké. Ale zase se nebojte… Tak moc černé to dnes taky nebude. No, pojďme radši rovnou na to!

Ahoj.

Končící podzim…

Ať si říká kdo chce, co chce, letošní podzim byl prostě nádhernej! Já si ho užila fakt na maximum a SKORO nikdy jsem na něj ani nenadávala. Hihi… A jak jinak zakončit tak krásně barevný podzim, než nějakým tím focením…

No co říkáte? Taky vám ty barvy teď někdy chybí???

Na konci měsíce jsme se už začali připravovat na Vánoce. A jako tradičně jsme nejprve pekli cukroví – konkrétně perníčky. Kdo je taky miluje?!

Trocha kultury…

Začátek listopadu jsem měla trochu změnu. Do Prahy totiž přijela sopranistka a operní pěvkyně Sarah Brightman, kterou zbožňuje moje mamka. S mamkou ale na koncert nikdo nechtěl moc jít, tak jsem s ní šla já. Přiznám se, že mi tento styl hudby není tolik blízký a já bych sama na tento druh koncertu asi nešla, ale jo… Fakt se mi to líbilo a odcházela jsem celkem nadšená (když tedy nehodnotím organizaci celého koncertu, která byla fakt KATASTROFÁLNÍ).

Co je ale ještě zajímavé zmínit, že to byla moje první zkušenost s koncertem, kde byla hlavní část osazenstva ve věkovém průměru 50+. Většina těchto postarších lidí byla dost nepříjemná, kdy jízlivými komentáři a výtkami opravdu nešetřili. No nic…

Svatomartinské hody…

U nás doma se sice tradice svatomartinských oslav nikdy tolik nedodržovala, ale kdo by odolal svatomartinské husičce? No já sice jo… Ale ostatní rodinní příslušníci ne, a proto jsme si dali oběd na Farmě Blaník, kde mají každoročně svatomartinské menu.

Na Farmě Blaník je navíc krásné prostředí… Pokud tedy hledáte únik z velkoměst a máte třeba i děti, na Farmě se vám bude určitě líbit. A aby vám po dobrém obědě vytrávilo, můžete vylézt na rozhlednu na posvátné hoře Blaník.

Jen ještě pozor! Farma Blaník má přes podzim/zimu hodně omezenou otevírací dobu.

A co kavárny?

V listopadu nebyl na objevování kaváren ani čas, ani chuť. Jedinou novou, kterou jsem navštívila, byla Cafe Chloé v Praze. Tato kavárna sice asi nenadchne mužské čtenáře, ale naopak tu holčičí část by mohla zaujmout…

Osobně sice nejsem na tyhle přeslazené věci, ale jednou za čas to neuškodí a ještě když se jedná o dámskou jízdu. Do Prahy za mnou totiž přijela ségra, a tak pro nás byla tahle růžová kavárna skvělou volbou. Daly jsme si super kafčo, čaj a pokud je něco, co fakt stojí za zkoušku, jsou to místní smoothie bowls. Mňam.

Sesterské bláznoviny…

Achjo… Poslední dobou nás se ségrou vůbec nepoznávám. Jsme na nás až nějak moc spontánní 😀 . V listopadu jsme si totiž nechaly udělat naše první TETOVÁNÍ! Jeho fotku zveřejním už brzy na mém Instagramu, kam přispívám mnohem pravidělněji, a proto mě tam určitě nezapomeňte sledovat. No a taky jsme naplánovaly jeden boží výlet, ale o tom až jindy 😀 .

Foceníčko, focení…

V listopadu jsem nejvíc fotila v Praze, protože jsem za celý listopad kromě Prahy a rodičů nikde nebyla. Ale i tak se mi podařilo cvaknout pár fotek, které nejsou k zahození.

Focení s @ales.otava. Moc díky!


A abych se trochu přiučila, byla jsem na fotícím školení od Olympusu. Sice se mi tam zprvu ani tolik nechtělo, ale nakonec jsem byla moc ráda, že jsem tam šla, protože jsem se s tím mým foťáčkem konečně trochu více sžila 🙂

Podzimní deprese…

No, článek bohužel musím ukončit neveselým tématem, ale takový je život… V listopadu jsem na tom byla psychicky dost bledě. Vlastně asi nejhůř za několik posledních let. Dělo se mi toho v životě tolik…

Co mě nejvíc rozhodilo byla dusná atmosféra doma, kdy jsme každý měl tolik starostí, že to bylo na naše rodinné vztahy asi až moc. Nejzásadnější zlom ale nastal, když se mi rozpadl dlouhodobý vztah…

Nepíše se mi o tom vůbec lehce a vlastně ani nejsem ve fázi, kdy bych to chtěla nějak více rozvádět. Ale prostě se to stalo… Věděla jsem, že rozchod není nikdy lehkej, a že mi to bude chvíli trvat než se oklepu, ale nečekala jsem, že i po více než měsíci na tom budu tak blbě.

To je vlastně i důvod, proč nevycházely články. Neměla jsem chuť něco sdílet a neměla jsem co říct. Pořád si totiž myslím, že je mnohem lepší “být zticha”, když člověk neví, co říct, než něco cucat z prstu, jen proto aby tu něco bylo. No a tu chuť a energii jsem vlastně neměla do ničeho… Jediné co se mi chtělo tak nějak pořád, bylo ležet v posteli a koukat se na seriály.

Z toho plyne, že z mého života zmizela jakákoliv produktivita. Opravdu jsem teď za poslední měsíc a půl nedělala nic. Nic do školy, na blog, na instagram, doma… Ale zase si říkám, že tyhle bolavé věci prostě potřebují čas a je úplně v pohodě si ho v rámci možností dopřát. Takže já ještě teď pořád nabírám síly, ale myslím, že se už pomalinku začínám vracet do normálu… A doufám, že už si ten život budu zase brzy pořádně užívat. Nefalšovaně a upřímně. Držte mi palce.


Listopad byl pro mě opravdu “life changing” a ještě mě spoustu změn čeká. “Jednou jsi dole, jednou nahoře” a já teď jen vyhlížím, kdy se z toho mýho dole začnu hrabat zase hezky zpátky nahoru. Jen bych ještě chtěla říct, že jsem neskutečně vděčná, jaké mám kolem sebe lidi, kteří mě v těch mých “depkách” nenechali a já si i tak “užila” celkem fajn listopad.

Dnes je poslední advent a mně je trochu smutno, že v tomhle krásném období vydávám tento pesimistický článek, ale chci aby moje měsíční reporty byly kompletní, a proto mi nepřišlo dobré, abych listopad vynechala. Abych vám to ale vynahradila, tak se už opravdu brzy můžete těšit na vánočně laděný článek!

Mějte se krásně,

Vaše Daniela

2 Komentářů

 • Odpovedet Aleš Otava 23. 12. 2019 at 12:45

  Hezký článek! 🙂 Jsem rád, že jsem si ho mohl pročíst a zároveň musím zas a znova obdivovat fotky, jak si s nimi dokážeš pohrát! 🙂 A samozřejmě jsem Ti rád s něčím pomohl… 😀

  Někdy ta chuť si dát pauzu je. A upřímně po tom, co sis tento podzim zažila – nedivím se, ale pro Tebe je to zase nový začátek! 🙂 Uvidíš, co Ti rok 2020 přinese 🙂

  Měj se hezky a přeji Ti krásné svátky! 🙂

  Aleš z http://www.alesotava.cz

  • Odpovedet Beyond Ela 23. 12. 2019 at 19:04

   Moc děkuji! Tobě taky krásné svátky!!! 🙂

  Napsat komentář